21 Jul 2018
AnasayfaGirişimciZig Ziglar İle Çok İyi Bir Hayat

Zig Ziglar İle Çok İyi Bir Hayat

Zig Ziglar İle Çok İyi Bir Hayat

Zig Ziglar İle Çok İyi Bir Hayat

”Çok çok iyi” bir hayat yaşıyorum, çünkü insanın başarısız olabileceğini ama başarısız biri olamayacağını; dünün dün gece bittiğini; ve bugün yepyeni bir günün başladığını anlıyorum.

”Çok çok iyi” bir hayat yaşıyorum, çünkü geçmişte iyi arkadaşlar edindim, bugüne odaklandım ve geleceğe iyimser bakıyorum.

”Çok çok iyi” bir hayat yaşıyorum, çünkü (tek bir) başarının beni var etmeye, (tek bir) başarısızlığın beni yok etmeye yetmeyeceğini biliyorum.

”Çok çok iyi” bir hayat yaşıyorum, çünkü inançla, umutla doluyum ve hayatımda öfke, açgözlülük, kıskançlık ve intikam duygularına yer vermiyorum.

”Çok çok iyi” bir hayat yaşıyorum, çünkü hazzı ertelemeyi ve dikkatimi haklarımdan çok sorumluluklarım üzerinde toplamayı bilecek kadar olgunum.

”Çok çok iyi” bir hayat yaşıyorum, çünkü ahlaksal bakımdan doğru olanı savunmakta başarısız olmanın, suçun kurbanı olmanın ilk adımı olduğunu biliyorum.

”Çok çok iyi” bir hayat yaşıyorum, çünkü kendimden ve Tanrı’dan eminim; Tanrı ile barışığım, insan ile dostum.

”Çok çok iyi” bir hayat yaşıyorum, çünkü düşmanlarımı dost yapıyor ve beni iyi tanıyanların sevgi ve saygısını kazanıyorum.

”Çok çok iyi” bir hayat yaşıyorum, çünkü başkalarının bana keyif verebileceğini; ama gerçek mutluluğa başkaları için bir şeyler yaptığım zaman kavuşabileceğimi anladım.

”Çok çok iyi” bir hayat yaşıyorum, çünkü dırdırcı insanlara iyi, kaba insanlara nazik ve muhtaçlara cömert davranıyorum.

”Çok çok iyi” bir hayat yaşıyorum, çünkü sevimsizi seviyor ve çaresize umut veriyor, yalnıza arkadaşlık ediyor, ürkmüşe cesaret veriyorum.

”Çok çok iyi” bir hayat yaşıyorum, çünkü geriye bağışlayarak, ileriye umutla, aşağıya sevecenlikle, yukarıya minnettarlıkla bakıyorum.

”Çok çok iyi” bir hayat yaşıyorum, çünkü ”Aranızda en büyük kimse o hepinizin hizmetkarı olmalıdır.” sözünü biliyorum.

”Çok çok iyi” bir hayat yaşıyorum, çünkü Tanrı vergisi fiziksel, zihinsel ve ruhani yeteneklerimi Tanrı’yı sevindirmek ve insanoğluna yardım etmek için kabul ve itiraf ediyor, geliştiriyor ve kullanıyorum.

”Çok çok iyi” bir hayat yaşıyorum, çünkü inancım, evrenin yaratıcısı önüne çıktığımda bana, ”Aferin, iyi ve inançlı hizmetkarım.” diyeceğini söylüyor.

ŞİMDİ PAYLAŞ
Mega Holding'te 4 Al
Mucit Mi? Girişimci
Bu Yazıyı Değerlendir:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.