22 Jul 2018
AnasayfaGenelPes Ediyorum!

Pes Ediyorum!

pes-ediyorum

Pes Ediyorum!

Pes Ediyorum  Çok katlı pazarlama sektöründe kaç kez ”Pes ediyorum!” dedin ya da takımında bunu diyenleri gördün? Sorun bu kişilerin bir kaç ayda dünyayı fethedeceklerini diğer bir deyişle kısa yoldan zengin olacaklarını düşünmelerinden kaynaklanıyor.

Çok katlı pazarlama sektöründe kaç kez vazgeçiyorum dedin ya da takımında bunu diyenleri gördün? Ya da takımının bazen gözden kaybolduğunu ve onlardan hiç bir haber alamadığına kaç kez şahit oldun? Onların hepsi dünyayı fethetmek için çok isteklidirler fakat bildiğiniz üzere bir kaç ay sonra bırakın dünyayı fethetmeyi, dünya çehresinde bile görünmemeye başlarlar. Bu da dediğim üzere dünyayı bir kaç ayda fethedebileceklerini düşünmelerinden ileri geliyor. Ama bu çok normaldir.

”Nereden biliyorsunuz?” derseniz, ben de işe ilk başladığımda aynen böyleydim!

Diğer insanların network marketing şirketlerinde çok kısa zamanlarda en tepeye çıktıklarını gördüğünde, ”Bunu nasıl yaptılar ve bunu ben nasıl başaramadım?” diye meraklanırsın. Bu sana hayal kırıklığı yaşatabilir ve cesaretini kırabilir. Fakat üzülmeden ve sinirlenmeden önce, unutma ki bu olayların bir de arka planı var. Ayrıca bu senin yetersiz olduğunu da göstermez! Pes etmeden önce işin için herhangi bir şey yapman gerekiği veya finansal özgürlüğüne doğru bir adım daha atmış olduğun anlamına gelir. Fakat bu adım yürümekte olduğun bu uzun yoldaki sadece küçük bir adımdır. Yapman gereken sadece bu adımları atmaya devam etmek ve sonuna kadar vazgeçmemek. Babaannemin dediği gibi;

“Gerekeni yaptığında imkansız yoktur!”

En önemlisi de network marketing işini kısa zaman zarfı içinde büyük paralar kazandırmaya dayalı bir girişim olarak düşünmendir. Bu iş zaman alan kişisel gelişim işidir. Girişiimci ve lider olmak için yeteneklerini ne kadar çok geliştirirsen, o kadar çok başarılı olursun. Bu konsept benim için çok önemli olup, başarımın temel sebeplerinden biridir.

İşe başladığımda inan ki bir tane bile yeteneğim yoktu. Fakat elimden gelenin çok fazlasını aylarca yapmaya çalıştım. Geriye baktığımda inanılması çok güç şeyler yapıp, söylediğimi görüyorum. Hatta arkadaş buluşmalarından birinde “ Hala para kazanamadın mı?” diyerek dalga geçenler, hala gözümün önündedir. Bana çok ağır gelmişti. Hem de üstüne üstlük bu iş için harcamalarım artmaktaydı. Zamanımı ve sabrımı deniyordu sanki. Çünkü çok fedakarlık yapmıştım bu iş için. Fakat her şeye rağmen kesinlikle vazgeçmedim. Çok sıkı bir şekilde çalışıp, yeteneklerimi geliştirdim ve aylar sonra çok başarılı bir organizasyon kurmayı başardım.

Birçok insanın önceki işlerinden bir geçmişi vardır. Fakat Network Marketing sektörüne girenler kafa yapısını değiştirmeli ve bu geçmişlerini unutmalılar. İşe girdikten sonra, kendini bir girişimci olarak düşünmeye ve işini de ciddiye almaya başlaman gerekir. Kişisel başarınızın kontrolünü elinize almanız gerekir. Artık ne yapmanız gerektiğini söyleyen bir patronunuz yoktur. Her şey size bağlıdır. Tüm kararları tek başınıza almanız, çok sıkı çalışmanız ve iç disiplininizi sağlamanız gerekir. Ve bir gün gelecek ve göreceksiniz ki gerçek bir girişimci oluvermişsiniz. Bu sizin hayat tarzınız olmuştur. Ve şundan emin olun ki kendi işinizin sahibi olmak gibisi yoktur.

İşçi mentalitesinde devam ederseniz bir kaç çalışma saatinden sonra elinize nakit para geçmesini beklersiniz. Ömür boyu işçi kalmak istiyorsanız harika bir mentalite. Fakat girişimciler, gelecekteki BÜYÜK RESMİ gördüklerinden saatlerce parasız çalışmaya gönüllüdürler. İşte bu girişimci bir mentaliteye sahip kişilerin Network Marketing sektöründe nasıl başarılı olduklarını gösterir. Çünkü girişimciler asla vazgeçmezler.

Dayanma gücünüzü arttırmak için, girişimci özellikleriniz üzerinde çalışın, Network Marketing sektöründe başarılı olmuş kişilerin deneyimlerinden faydalanın, okuyun araştırın kısacası ne gerekiyorsa onu yapın. Girişimci olabilmeniz için zaten piyasada bir çok kaynak mevcut. Mesela Robert Kiyosaki’nin veya Ali Dinler’in kitaplarını okuyabilirsiniz. İşinizi geliştirmek için işinizle alakalı bir çok kaynaktan faydalanabilirsiniz.

Network Marketing işinden vazgeçmemem Allah’ın bana sunduğu lütuflardan biridir. Özellikle son bir kaç aydır, çok ciddi problemler yaşadım ve çalışma durumum hiç ama hiç yoktu. Normal bir işte çalışmış olsaydım, işimden kovulmuş ve beş kuruşsuz ortada kalakalmıştım. Bunun yerine 2 – 3 yıl çok sıkı çalışıp, kendimi geliştirdim ve Network Marketing işinden çalışacak durumda olmadığım zamanlarda bile, sonsuz bir gelir sahibi oldum.

Mega Gülümseme
Liderlik Hakkında B
Bu Yazıyı Değerlendir:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.