22 Jul 2018
AnasayfaMega HoldingNeden Mega Holdings?

Neden Mega Holdings?

Neden Mega Holdings?

Neden Mega Holdings?

Neden Mega Holdings? Birkaç gün önce YouTube’ta araştırma yaparken hostgator.com ’un oldukça etkileyici bir reklamıyla karşılaştım: “BİR PENİ karşılığında internet sitenizi kurun” Biz Mega Holdings aynı paketi yılda 250 $’a satıyorken, bu reklamın bu vaadi akıl almazdı, burada bir üçkağıtçılık dönüyor olmalıydı. (Burada ürünü yalnızca hosting paketimizle kıyaslamak istiyorum. Bundan çok daha fazla hizmeti sunuyoruz, ki bunlara birazdan değineceğim.) Bu yüzden bizim hizmetimiz ile Hostgater’ın sunmak istediği hizmet arasında büyük bir fark vardı. Bu durum beni oldukça meraklandırdı. Çünkü Hostgater sektörün en iyilerinden biri ve 9 milyon internet sitesine host sağlıyor. Bu sebeple, reklama tıkladım. Yalnızca ilk ayın “bir peni” olduğunu, sonraki her ayda 9.95$ ödemek gerektiğini gördüm. Yani sonuçta 109.45$+ 0.01$ = 109.46$ ödemeniz gerekiyor. Hala oldukça cazip geliyor, çünkü şirket ücretsiz bir web sitesi oluşturucusu ve 4.500 adet ücretsiz şablona sahip olduğunu iddia ediyor.

Ben de bu işin bana ne kadara mal olacağını öğrenmek için bir web sitesi almaya karar verdim. İlk ay bir peniydi, fakat domain’in de ayrıca bir ücreti olduğunu (15$) bana söylemeyi unuttular. Bu yüzden aslında ilk ayda “Bir Peni”ye bir websitesi sahibi olamıyorsun. Ben 15.01$ ödedim, bu ücreti de bir yıllık toplam ücrete eklersek fiyat.

Ben de web sitesi sahibi olmak için ödememi yaptım; ama iddia edildiği gibi “Bir peni” olarak değil daha fazla bir tutarla. Önümüzde birkaç seçenek var. Benim daha önceden denediğim WordPress bunlardan biri. Çok kolay değildi ama buna rağmen WordPress’le çalışabiliyorum. Bir web uzmanı değilim fakat bu son birkaç yılda Mega Holdings’in Website tasarımıyla çalışarak birkaç tane web sitesi tasarladım. Websitesi tasarımı hakkında temel olarak bildiğim her şeyi Mega Holdings’ten öğrendim. Joomla oldukça karmaşık olduğundan onu denemedim bile. Tıkladım ve şunu gördüm:

Ve hiçbir ücretsiz WordPress teması sunmadılar. Aslında bazı web uzmanları size bu temaları ücretsiz bulabileceklerini ve ödeme yapmaya gerek olmayacağını söyleyeceklerdir. Ben de buna katılıyorum; Aynı şekilde bir süpermarkette ücretsiz bir Coca-Cola da bulabilirsiniz elbette. Yalnızca sahibinin ve kameraların sizi enselemeyeceğinden emin olun, yeter. Size 4500 ücretsiz tema da sunuyorlar, bu oldukça iyi. Bunlar indirilebiliyor. Ben de indirdim fakat bununla ne yapacağımı bilmiyorum ki! Bu temalar web-geliştiricileri ile temaları karşıya yüklemeyi, ftp’yle çalışmayı bilenler için oldukça iyi. Tüm bunların kurulumunu yapmak sıradan kullanıcılar için hiç de kolay bir şey değil. Web tasarımı hakkında temel bilgi gerektiren panelle nasıl çalışacağınız üzerine birinin size yardım etmesi gerekiyor. Halbuki Mega Holdings’te biz “Herkes tasarlayabilir, yaratabilir”e inanıyoruz. Bu yüzden Websitenin Çok Katlı Eğitimi kavramıyla ve mümkün olan en basit araçlarla, sıradan insanların web tasarlamaları için mümkün olan en basit yolu arıyoruz. Mega Holdings IT takımı tarafından en baştan tasarlanıp oluşturulan ve Mega Holdings’te bulabileceğiniz Web site Oluşturucusu web sitemi tasarlamam için en iyi seçim. Hostgator’ın da Weebly’den, dış kaynak kullanarak temin ettiği oldukça iyi bir web site oluşturucusu var. Neyse ki Hostgator web sitesi oluşturucusunu kullanmanın ücretsiz olduğunu söylüyor. Bu yüzden memnunum. Oluşturucunun nasıl kurulacağını bulduktan sonra, oluşturucunun birçok özelliğe sahip olduğunu gördüm. Bu da Hostgator’ın beklenmedik gizli ücretinden sonra oldukça iyi bir haberdi. Fakat alın size bir kötü haber daha!

Bu yararlı özelliklerin çoğunu kullanmak istiyorsanız, profesyonel paket sürümüne geçmeniz gerekiyor; ki bu da aylık 8.99$, yıllık 124.46$ ücrete demek. Başlangıçta ödemeniz gereken 124.46$’ı hatırlıyorsunuz değil mi? Şimdiyse fiyat 232.34$’a çıktı. “Bir peni”den çok daha fazlası! Tamam, profesyonel bir web sitesine ihtiyacım yok, oldukça basit bir web sitesi oluşturmak istiyorum. İşte yeni kötü bir haber! Temel paket yalnızca 6 sayfayı destekliyor! Yani üst sürüme geçmeniz gerekiyor!

Hostgator’ı websitesi satış yöntemleri için suçlamıyorum. Yaptıkları kabul edilebilir bir pazarlama stratejisi. Yalan söylemiyorlar, sadece size her şeyi söylemiyorlar o kadar; bazı şeyleri siz kendiniz bulmalısınız. Sorun Hotgator değil, sorun “Bir peni”ye web sitesi sahibi olabileceğine inananlar.

Biz Mega Holdings’te farklı bir stratejiye sahibiz. Biz size tüm paketi oldukça açık ve anlaşılır bir dille anlatıyoruz. YANİ SİZDEN SAKLANAN GİZLİ ÜCRETLER YOK. ÜRÜNÜMÜZ BİR PENİ DE DEĞİL. Size ödeme yapmadan önce bilmeniz gereken her şeyi söylüyoruz. Bu makalede yalnızca hosting paketini kıyaslamaya çalıştım; fakat bundan çok daha fazlasına ulaştık. İlk olarak, tüm bunları ben de yapabilirdim çünkü web-hostingle ilgili her şeyi öğrendim! Mega Holdings’te paketin büyük bir kısmı, websitenizi tasarlamanızı sağlayan eğitimden oluşuyor. Size tüm dünyada kendi dilinizle dilediğiniz yerde websitesi tasarımı eğitimi veriyoruz. Birçok kişi için bu konuda hiçbir deneyime sahip olmadıklarından, websitesi tasarımı oldukça korkutucu bir iş gibi görünüyor.

Şu anda Sektördeki en güncel ve en iyi sistem olan ortak e-posta sistemimizden bahsetmedik. Ayrıca website satışı yaparak ücretsiz olarak kendi işinizi kurma fırsatından da size bahsetmedik bile! Evet, profesyonel web-geliştiricileri değilsiniz; ama onların çoğundan çok daha iyi bir şekilde satış ve tasarım yapabilirsiniz.

Eğer fiyata bakarak arıyorsanız, Mega Holdings iyi bir tercihtir. Eğer değere bakıyorsanız, Mega Holdings dışında başka tercihiniz yok. neden mega holdings

Mükemmel İş Mega
Mega Holding'te 4 Al
Bu Yazıyı Değerlendir:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.