21 Jul 2018
AnasayfaGenelMega Gülümseme

Mega Gülümseme

mega-gulumseme

Mega Gülümseme

Mega Gülümseme,İnsanın ruhsal durumunu sadece düşünceleri değil bakışları da etkiliyor . . Sabahın ilk ışıklarından akşamın son saatlerine kadar yaşadıklarımız , yüz ifademizin şekline göre değiştiğini biliyor muydunuz ? Kısaca o gün ya mutluluk saçacağız etrafımıza yada mutsuzluğun yayıcısı olacağız . .
Bazı insanlar canlı , heyecanlı ve güler yüzlüdür . . Bu insanlar etraflarına pozitif enerji verirler , onların çalışma azmiyle dolu olduklarına şahit olursunuz . . Bakışları ışıl ışıl parlar . . Seslerinden ne kadar heyecanlı olduklarını anlarsınız . . Yaptıkları her harekette inanların dikkatini çekerler ve insanların üstündeki ölü toprağın atılmasını sağlarlar . . Bir düşünsenize ; Bir sabah kalktınız yüzünüz asık , somurtan bir tipiniz var . . Sonra yoldan pamuk şeker yiye yiye geçen takım elbiseli bir iş adamı gördünüz . .

Bir anda yüzünüzde bir tebessüm oluştu . . Adam adeta çocukçasına eğleniyor şarkılar söylüyor , oysa işine gitmekten başka yaptığı bir iş yoktur o an . . Ve siz o adamın pozitif enerjisini almış olursunuz . . Daha sonra sizin o pozitif adamdan aldığınız enerjiyi yoldan geçen başka somurtgan insanlara dağıtıyorsunuz ( bir nevi binary metodu 🙂 ve o gün belkide o pamuk şeker yiyerek şarkı söyleyen iş adamı sayesinde binlerce somurtkan insan pozitif bir hale bürünmüş oluyor . . Peki pozitif olmak gülümsemek bu kadar önemliyken insanlar neden ortada hiçbir neden olmadığı halde somurtuyorlar ! Evet belkide çıkıp insanlara şöyle bir bakarsınız kimi hayatına yön vereceği bir sınavın sorusunu , kimi aldığı sıfır arabanın taksitini kimi ise ayı geçmiş ele avuca sığmayan faturaları düşünüyordur . . Ama bir yandan da doğanın harikalarını görürsünüz . . Dünden kalma bayat simitleri kapma savaşına girmiş martıların seslerini duyarsınız , göklerde sürü halinde adeta dans eder gibi dolaşan kuşlar görürsünüz . .

Ve bir saniye bile donuk durduklarını göremezsiniz . . Fırtınaysa onlar dışarıda , sıcaksa onların bir serinleticisi yok , açlıksa yemekleri depoladıkları bir dolapları yok . . Ama onlar hep doğanın ahengiyle dans etmeye devam ederler . .
Gerçekten mutluluk başkalarına verilebilecek hediyeler arasında en ucuzu ama en kıymetlisidir . . Yüzüne baktığınızda size heyecan veren , sizin üstünüzde ki ölü toprağı atan birini görürseniz ondan kaçmazsınız . . Öyle insanların yanında mutluluğu , huzuru bulursunuz . . Peki siz bugün yüzüne baktığınız kaç kişinin mutlu olmasını sağladınız . . Kaç kişi o sabah bin bir dert yüzünden moralsizken sizin verdiğiniz selam sayesinde gülümsedi . . Kaç kişi size baktıktan sonra hayati kararları alırken en mantıklı olanlarını seçti . .

Peki gülümsemek bu kadar hayati öneme sahipken biz neden gülümsemiyoruz ? Yoldan geçen kediye , önüne çıkan duvara , ota , ağaca , gökyüzüne , toprağa , her şeye gülümseyerek bakın . . Çünkü o gülümsemeniz sayesinde belkide insanların birçok sorununa faydanız dokunmuş olacak . .
Gülümsüyorum , çünkü mantıklı düşününce gülümsememek için hiçbir neden yok. 🙂

Başarı ve İnanç
Pes Ediyorum!
Bu Yazıyı Değerlendir:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.