21 Jul 2018
AnasayfaECD BuilderECD Website Builder Nedir?

ECD Website Builder Nedir?

ECD Web Site Builder

ECD Web Site Builder, kullanıcılarının herhangi bir şekilde kod (code) ve tasarım (web design) bilgisine ihtiyaç duymadan kendi web sitelerini basit bir şekilde tasarlayabildikleri bir web tasarım motorudur. Sitem içerisinde 300+ hazır arayüz bulunmaktadır. Bu hazır arayüzler görsel olarak (resim, yazı, logo) değiştirilmeye müsaittir. 22 kategoride hazır arayüzü bulunan ECD Web Site Builder sistemi, kullanıcılarına her geçen gün yeni arayüzler sağlamaktadır.

Daha önce site tasarlama konusunda herhangi bir bilgisi olmadan internet kullanıcıları ECD Web Site Builder sistemini, online eğitim videolarını izleyerek kısa süre içerisinde öğrenebilirler.

Geçelim sistemi detaylı bir şekilde incelemeye…

ECD Web Site Builder sisteminin kullanım paneli oldukça kolay ve basittir. FTP ve veritabanı bağlantısı yoktur. Bu yüzden üyelik sistemi, veritabanınıza kayıt yapacak şekilde online satış siteleri vs. oluşturamazsınız. Yani ileri düzeyde kodlama bilgisine ihtiyaç duyacağınız veriler şu an için pasif konumdadır. Bununla alakalı birçok mail almaktayım. Sistemde neden FTP bağlantısı yok veya neden veritabanı bilgisi verilmemektedir. Veya neden site içi arama motoru özelliği bulunmamaktadır.

ECD Builder sistemi yeni ve gelişen bir sistemdir. ECD Web Site Builder sisteminin kurucusu ve geliştiricileri bu konuda sürekli olarak değişiklik yapmaktadırlar. 2015 yılı içerisinde de bununla alakalı geliştirme çalışmaları olacağına inancım tam. Yani bu konuda bekleyip gelecek güncellemeleri görmekte fayda var diye düşünüyorum. Profesyonel yazılımcılar için FTP ve veritabanı çok ama çok gerekli bir şeydir. Kendi sistemlerini kontrol etmek ve ellerinin altında tutmak isterler. Ancak herhangi bir yazılım bilgisi olmayan kişi için ne FTP nede veritabanı çok gerekli bir şey değildir.

ECD Builder birçok developer sistemi ile de uyumlu çalışmaktadır. Blog sayfanızda kullanabilmeniz için son zamanların popüler yorum uygulaması Disqus’ı kullanabilirsiniz. Ayrıca Ecwid.com e-ticaret uygulamasını kullanabilir ve box.com sistemi aracılığı ilede dosyalarınızı güvenle depolayabilirsiniz.

Google Adsense sistemine uygun bir alt yapısı bulunan ECD Web Site Builder’da reklamlarınızı eklemeniz ve yönetebilmeniz için de özel alan bulunmaktadır.

ECD Web Site Builder sisteminin kullanım kolaylıkları bununla sınırlı değil. Sistemi kullanan kullanıcılar için mobil düzenleme seçeneği de mevcut. Kullanıcılar tüm mobil cihazlarla uyumlu bir şekilde mobil tasarımlarını da yapabiliyorlar. Mobil sistemle alakalı da geliştirme çalışmaları sistemin teknik ekibi tarafından devam etmektedir.

ŞİMDİ PAYLAŞ
Mega Holding Yasal M
Mega Grup Bilişim H
Bu Yazıyı Değerlendir:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.