21 Jul 2018
AnasayfaNetwork MarketingDoğrudan Pazarlamama İle Şirketiniz İçin Nasıl Fırsat Yaratırsınız?

Doğrudan Pazarlamama İle Şirketiniz İçin Nasıl Fırsat Yaratırsınız?

a

Merhaba değerli okuyucu. Bazılarınız ile yıllara dayanan bir dostluğum, bazılarınız ile sadece sosyal platform üzerinden muhabbetim var. Bazılarınızın yüzünü hiç görmedim bile. Öncelikle sert bir üslubu olacak yazıma geçmeden önce hepinize kucak dolusu sevgilerimi iletiyorum.

Bir yıl öncesinde bir maceraya atıldım. Çoğunuzun bundan haberi var. Ya bizzat ben bahsetmişimdir içinde bulunduğum maceradan ya da platformdaki paylaşımlarımdan çıkarmışsınızdır ne yaptığımı. Bu maceraya ilk atıldığım zamanda beni yalnız bırakmayan ve hayatımın sonuna kadar hep yanlarında olacağım; Mehmet Kaya, Muhammet Kurt, Muhammet Çetinkaya ve Nadiye Tatar’a teşekkür ederim. Evet; bir şeyler yapmaya karar vermiştim ama nasıl yapacağımı hiç bilmediğim için bir sürü yanlışlar yaptık bu arkadaşlarımla beraber ve ilk 6 ayımı doldurduğum zaman bu macerada elime geçen sadece kocaman bir ”0” dan ibaretti. Üstüne üstlük tek başıma kalmıştım bu sefer 2011 Haziran’da.

Çok değil 8 ay geçmiş o zamandan bu yana. Şu an bakıyorum da; şu gencecik yaşımda tüm arkadaşlarımın babalarından aldıkları harçlıklarından çok daha fazlasını hatta kendimin bile mezun olduğum zaman iş bulabilirsem alacağım maaştan daha fazlasını ben bu macera sayesinde kazanıyorum, kazandırıyorum ve hiçbir zaman kazanacağım paranın başkaları tarafından belirlenmesine müsaade etmeyeceğim. Kazanıyorum evet ama para kimsenin umurunda olan şey değildir. Asıl konu nasıl harcayabildiğin, hayatın göremediğimiz zevklerinden faydalanabilmektir. Şu yaşımda kendi başıma ülke ülke, şehir şehir geziyorum ve eğlenebiliyorum. Nereye gitsem beni karşılayacak insanlar var ve hepsi yüzleri güler bir şekilde beni bekliyorlar. Hep istediğim bir şey vardı; mezar taşıma ”insanlara değer kattı” yazsın diye. İnsanların bunu kendi ağızlarından duymaya başladım. Çok güzel dostluklar kazandım ve bu insanlarla çığ gibi büyümeye devam ediyoruz.

Peki ne yaptım da oldu? Sadece karşıma çıkan bir fırsat vardı ve harekete geçip kabul ettim. Sonra da zirveye çıkmak için karşıma çıkan engellere takılmak yerine onları birer basamak yaptım. Çoğu arkadaşım iş hayatına daha henüz atılmamış insanlar ve ne diyeceğimi anlamakta biraz zorluk çekebilirler ama şunu söyleyebilirim; çok fazla sıkıntılar çektim, reddedildim, nankörlüklerle karşılaştım, pes etme noktasına geldim, parasız kaldım… Ama şimdi o olumsuz yaşadıklarım değil başardıklarım konuşuluyor.

Çok uzun bir yaşantımız yok şu dünyada. Kendi hayatınızın kıymetini bilin ve ne için yaşadığınıza karar verin. Elbet karşınıza bana olduğu gibi fırsatlar çıkacaktır. Tavsiyem iyi düşünün ve ne için yaşadığınız ile nasıl yaşayacağınızı gözden geçirin. Belki de karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirirseniz benim gibi mutlu bir hayat yaşayabilirsiniz.

ŞİMDİ PAYLAŞ
Mega Holdings
Girişimciliğin Met
Bu Yazıyı Değerlendir:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.