21 Jul 2018
AnasayfaKişisel GelişimBaşarı ve Zenginliğinizi Nasıl Sabote Edersiniz.

Başarı ve Zenginliğinizi Nasıl Sabote Edersiniz.

basari-ve-zenginliginizi-nasil-sabote-edersiniz

Hayatınızda her gün bilinçli olmasa da kendinize şu soruyu sorarsınız: Nasıl bir servet sahibi olabilirim? Bu soruyu neden sorduğunuzu bile bilmezsiniz fakat bilinçaltınız bu soruyu her gün sormaya devam eder. İşte bu soruya verilecek cevap kendinize duyduğunuz öz saygı tarafından belirlenir. Fakat göstermelik öz saygınız değil. Göstermelik öz saygı dediğim başkalarının yanında iken ortaya koyduğunuz, kendinizi değerli hissettirmeye, bu hayattaki her şeyi (sağlık, zenginlik, mutluluk vs.) hakkettiğinizi düşündürecek davranışlarınızdır. Fakat bu öz saygı yukarıdaki sorunun cevabını vermez. Bu sorunun cevabı bilinçaltınızda yatan kendinize duyduğunuz gerçek öz saygınızdır.

Zenginliğe ne kadar layık olduğunuzu düşünürseniz, o kadar zengin olursunuz.

Yukarıdaki cümleyi lütfen tekrar okuyunuz. Çünkü esas olan burada başlamaktadır. Fakat sadece başlamaktadır. Gerisini getirecek olan sizlersiniz. Bir düşünün bakalım. Ne kadar zenginliğe layıksınız?

Hatırlayınız. Her attığınız adımda, her yaptığınız hatada, her işlediğiniz günahta, her duyduğunuz pişmanlıkta kısacası her yaptığınız şeyde bilinçlisinizdir.

Yukarıda saydıklarımı herkes hayatın bir bölümünde yaşamıştır. Bu yaşanmışlıklar sizin kendinize öz saygınızı azaltmaktadır. Her hatada her pişmanlıkta kendinizi nasıl gördüğünüz, nasıl algıladığınız değişikliğe uğramıştır.

Bilinçaltı olarak, yaptığınız kötü şeyler için cezalandırılmayı beklersiniz. Bunu düşünerek zaten cezanızı kendi kendinize vermektesiniz. Neden yaptığınızı bilmeyerek, kendi kendinizi sabote ederek…

Zenginlik olayına gelince, insan hak ettiğine inandığı kadar zengin olur. Eğer hak ettiğinize inanmazsanız kendi kendinizi sabote etmeniz başlamış demektir.

Peki bunlar nasıl ortaya çıkar birer birer bakalım.

Eşinizle veya sevgilinizle gerekli gereksiz tartışarak,
Sigara, alkol, uyuşturucu vs. bağımlısı olarak,
Düşük maaşlı ve yıpratıcı işleri kabul ederek,
Olumsuz ve işlevsiz ilişkiler kurarak,
TV veya internet başında saatlerce vakit geçirerek,
Karlı fırsatlardan kaçarak,
vs…

Eminim etrafınızda sahip oldukları olumsuz ve kötü düşünceleri size söylemeyen insanlar vardır. Onların aziz, kendinizin de günahkar olduğunu düşünürsünüz. Fakat herkes kötü şeyler yapabilir. Sonuçta insanız.

Şimdi gerçek hayata hoş geldiniz. Hepimiz insanoğluyuz. Hepimiz hata yapabiliriz. Her insan bazen aptalca, düşüncesizce ve hoş olmayan davranışlar sergileyebilir.

Yapmanız gereken hatalarınızı, kendi kendinizi cezalandırmayı, kendinizi sabote etmeyi bırakıp, olumlu taraflarınıza yönelmenizdir. Öz saygınız ancak ve ancak bu şekilde artabilir. Doğru orantılı olarak zenginliğiniz de artacaktır. Sadece ne kadar zenginliğe layık olduğunuza inanıyorsunuz ona bakın. Bu bile yeterli olacaktır.

ŞİMDİ PAYLAŞ
Mega Holdings Başar
Mutlu Olmak İçin N
Bu Yazıyı Değerlendir:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.